Zdjęcie miesiąca

REGULAMIN OGÓLNY

Więcej
5 lata 5 miesiąc temu - 5 lata 5 miesiąc temu #1 przez taron78
Regulamin ogólny forum

Cel główny forum to promocja modelarstwa i stworzenie przyjaznego miejsca spotkań dla tych którzy się tym zajmują. Dlatego:
I. Nie wyśmiewamy się.
II. Nie gasimy zapału początkującym.
III. Czerpiemy radość ze sklejania, dążąc do ideału a nie na odwrót!


Redakcja ŚwiatzKartonu.eu nie ponosi odpowiedzialności i nie identyfikuje się z treściami publikowanymi na portalu przez naszych użytkowników. Są to opinie wyrażane przez osoby nie związane z redakcją i stanowią autonomiczne wyrażenie ich osobistych światopoglądów, recenzji, opinii i sympatii.
Jeśli wypowiedzi użytkowników łamią prawo, dobry obyczaj lub regulamin forum, moderator zajmuje się takimi incydentami po uprzednim zgłoszeniu treści do moderacji.

Regulamin w niniejszym brzmieniu obowiązuje od 12.12.2014

1. Odnoś się do innych użytkowników Forum tak jak chcesz, aby odnoszono się do ciebie. Rasistowskie, obraźliwe lub dyskryminujące posty i treści będą (w tym grafika i avatary) usuwane, a ich Autorzy otrzymają oficjalne upomnienie. To samo dotyczy treści pornograficznych , wulgarnych, dotyczących inteligencji, wykształcenia, religii, rasy czy statusu majątkowego.

2. Tolerancja. Uznaj prawo innych do posiadania poglądów, których Ty nie podzielasz i życia "po swojemu" - jeśli tylko to jest w zgodzie z prawem.

3. Nie domagaj się natychmiastowej odpowiedzi na swoje pytanie i nie spiesz z pretensjami, że nikt ci nie odpisał. Może akurat nikt nie umie lub nie może Ci pomóc. Zaczekaj, a gdy wątek zacznie tonąć - podbij lub napisz PW. Koniecznie skorzystaj też z wyszukiwarki!

4. Pamiętaj, że Moderator to też Użytkownik, który na forum wchodzi dla przyjemności i z chęci niesienia pomocy innym. Zauważone złamanie regulaminu zgłaszaj. Jest to najszybsza i najskuteczniejsza metoda poinformowania moderatora. Moderator nie ma obowiązku reagować na post, który nie jest zgłoszony przez użytkowników.

5. Bądź wyrozumiały dla innych. Każdy kiedyś stawia swoje pierwsze kroki w Internecie. Jeśli uważasz, że musisz zwrócić komuś uwagę - zrób to w sposób bardzo taktowny. Nie piętnuj publicznie początkującego użytkownika, chyba, że w rażący sposób złamał punkt 1 i 2. w regulaminie forum.

6. Jeśli Twoje posty są wielokrotnie i słusznie zgłaszane jako "zły post", licz się z tym, że recydywa jest równoznaczna z zaostrzeniem kary;

7. Usunięcie z wątku treści, które powodują jego zniszczenie (kluczowej treści, zdjęć na temat których toczy się dyskusja itp...) jest równoznaczne z otrzymaniem bana tymczasowego. Usuwanie treści i zdjęć o mniejszym znaczeniu, grozi punktem karnym.

8. Udostępnianie oraz prośba o udostępnianie nielegalnych materiałów objętych ochroną praw autorskich (muzyka, filmy, książki, gry itp..) jest zabronione. Dostęp do źródła takich informacji będzie kasowany, a użytkownik notorycznie łamiący ten regulamin i propagujący tego typu informacje podlega procedurze upomnień i banów;

8.1. Kopiowanie oraz rozpowszechnianie zdjęć i innych utworów stanowiących własność użytkowników forum bez ich pisemnej zgody jest zakazane i stanowi przestępstwo. Osoby łamiące ten zakaz będą bezzwłocznie banowane. W uzasadnionych przypadkach będziemy informować prokuraturę o popełnieniu przestępstwa.

9. W bardzo złym tonie jest zwracanie dyskutantom uwagi na literówki, błędy ortograficzne i gramatyczne, i robienie tego na forum publicznym.

9.1 Unikaj pisania całego tekstu dużymi literami, jest to nieczytelne. Dużych liter używa się, aby jakiś fragment wypowiedzi szczególnie podkreślić. W elektronicznej formie przekazu oznaczają one używanie podniesionego tonu albo wręcz krzyku.

10. Każdy użytkownik ma prawo wnieść skargę na admina czy moderatora, jeśli ten jego zdaniem złamał regulamin.
Osoba, która zgłasza zauważoną nieprawidłowość jest zobligowana do wysłania maila lub PW do Taron78, ale zawsze do wiadomości osoby (tu: moda), co do której mamy takie czy inne obiekcje.

11. Nie zamieszczamy na forum publicznym, ani na BO prywatnej korespondencji bez zgody autora. Chyba, że dotyczy to wyzwisk, rasistowskich odzywek, pogróżek, spamu, czy wyraźnego łamania prawa;

12. Reklama jest u nas płatna! Dotyczy to również wątków z prośbami o głosy w konkursach lub wszelkich innych, w których autor ma wyraźne korzyści materialne z ewentualnego spełnienia prośby. Za reklamę uznajemy między innymi linki do stron aukcji, sklepów lub serwisów prezentujących produkty i namiary na producenta (w tym również "blogi" ze zdjęciami produktów!).
Reklama to wszelkie działania prowadzące do uzyskania korzyści materialnych i do darmowej reklamy stron zbieżnych z tematyką serwisu (prywatne strony, blogi, galerie itp...) Użytkownicy o długim stażu mogą liczyć na złagodzenie kary w postaci samego upomnienia, ale przy recydywie, kara punktowa będzie podwojona.

13. Usuwanie kont, usuwanie wątków i postów
NIE usuwamy kont, wątków lub postów.
Pamiętaj! Jesteś odpowiedzialna za to, co piszesz - wobec prawa i wobec innych osób.

14. Jak usunąć dane osobowe?
Jeśli konto zawiera dane osobowe (np.: mail imię.nazwisko@firma.pl, adres itp.) i chcesz te dane usunąć, to prosimy zapoznać się z naszą polityką prywatności. Dane te użytkownik może zmienić samodzielnie korzystając z panelu ustawień użytkownika.
Przypominamy, że podanie maila tj. imię.nazwisko@ogolnyserwe rpocztowy.pl nie stanowi danych osobowych w rozumieniu ustawy o ochronie danych osobowych.

15. Atak na adwersarza poprzez cytowanie postów z innych wątków i nie związanych z tematem;
Moderator może, wg własnego uznania, przyznać punkty karne po stwierdzeniu takiego zachowania w dyskusji.

16. Nie pozwalamy niczego od nas kopiować!
Zgodnie z ustawą z 4 lutego 1994 o prawie autorskim i prawach pokrewnych (D.U. 1994/24/83) za naruszenie praw własności poprzez kopiowanie, powielanie i rozpowszechnianie przedstawionych u nas treści bez zgody właściciela grozi grzywna oraz kara pozbawienia wolności od 6 m-cy do lat 5 (art. 115.1). Traktujemy to prawo bardzo poważnie i nasz prawnik doskonale sobie radzi ze złodziejami treści, zdjęć i patentów.

17. Włamania, skrypty i prokuratura
Wykorzystanie programu (skryptu) do automatycznego:

- zakładania kont
- pisania postów, PW, wiadomości w profilach, zakładania wątków
- wszelkich innych działań mających utrudnić dostęp, uszkodzić bazę danych, uzyskać dostęp do bazy danych

oznacza, że automatycznie uzyskasz od nas status crackera i powiadomimy prokuraturę o próbie lub włamaniu na nasze serwery.
Cracker ma najwyższy priorytet w blokowaniu dostępu do portalu oraz całą atencję administratora i naszego biura radcy prawnego.
Miłej odsiadki, drogi włamywaczu.

Co stanie się, jeśli nie zastosujesz się do tego regulaminu?

* Możesz liczyć na alienację; Nikt nie lubi czepialskich, agresywnych osób... U nas zwanych trollami.
* Przy uporczywym i stałym dokuczaniu uczestniczkom dyskusji możesz liczyć na to, że zwrócisz na siebie uwagę administratorów. W przypadku recydywy kary będą zaostrzane w stosunku do danego Użytkownika;
* Admin lub moderator może usuwać Twoje posty lub odebrać w ogóle dostęp do forum.
* "Bana" otrzymują u nas osoby. Czyli jeśli masz zarejestrowanych kilka nicków, "Bana" otrzymają wszystkie korzystające z tego samego komputera.

Administrator ma prawo w dowolnym momencie nanieś zmiany do niniejszego regulaminu.

Jeszcze chwilka... :)
Ostatnia edycja: 5 lata 5 miesiąc temu przez taron78.
Temat został zablokowany.
Czas generowania strony: 0.308 s.